Nagy Lajos


Képek

Biográfia

NAGY Lajos rendező, animátor 1956-ban született Marosvásárhelyen. Főiskolai tanulmányait a kolozsvári Képzőművészeti Főiskola grafika szakán végezte, majd a bukaresti Caragiale Színház és Filmművészeti Főiskola rajzfilmrendezői szakán is szerzett diplomát. 1981-1987 között a bukaresti Animafilm filmstúdióban dolgozott. 1989-től él Magyarországon, azóta dolgozik a kecskeméti filmstúdióban. A metszetgrafikán és rajzfilmen kívül rajzzal, könyvgrafikával és fényképezéssel foglalkozik.

Filmográfia

A szegény ember kilenc tyúkja, kakasa (1990) Magyar népmesék 4.
Tancika Marcika (1995) Magyar népmesék 5.
Fesztiválok:
- P'Art Mozi 2012 / Magyarország (Egyéb program)
Péter és Pál (1995) Magyar népmesék 5.
Fesztiválok:
- Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Film és Videó Fesztivál, 2005 / Irán (Panoráma program)
- P'Art Mozi 2012 / Magyarország (Egyéb program)
Tréfás farkas (1995) Magyar népmesék 5.
Fesztiválok:
- P'Art Mozi 2012 / Magyarország (Egyéb program)
A szegény ember hegedűje (2002) Magyar népmesék 6.
A kis kakas és a sövény (2002) Magyar népmesék 6.
A papucsszaggató királykisasszonyok (2002) Magyar népmesék 6.
Szusza (2002) Magyar népmesék 6.
Fesztiválok:
- Anima Mundi 2004 / Brazília (Verseny program)
Az aranyszőrű bárány (2002) Magyar népmesék 6.
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2002 / Magyarország (Tv-sorozatok különdíja)
- Annecy 2003 / Franciaország (Verseny program)
- MAPvidéo / Rencontres Audiovisuelles 2004 / Franciaország (Verseny program)
- Anima Mundi 2004 / Brazília (Verseny program)
- Hiroshima 2004 / Japán (Információs program)
- CICDAF 2004 / Kína (Verseny program)
- Balkanima 2004 / Szerbia-Montenegro (Verseny program)
- Kairói Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál 2005 / Egyiptom (Információs program)
Fából faragott Péter (2005) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2005 / Magyarország (A legjobb tv-sorozat díja és a KTV közönségdíja)
- Tér-Film-Zene Fesztivál 2005 / Magyarország (Egyéb program)
- CICDAF 2005 / Kína (Verseny program)
- Magyar Filmszemle 2006 / Magyarország (Információs program)
- Hida Nemzetközi Animációs Népmese Fesztivál 2006 / Japán (Információs program)
- Debreceni Animációs Napok 2006 / Magyarország (Információs program)
- Bimini 2006 / Lettország (Verseny program)
- Anifest 2006 / Csehország (Verseny program)
- Animafest 2006 / Horvátország (Verseny program)
- Buszani Nemzetközi Kölyök Fesztivál 2006 / Dél-Korea (Egyéb program)
- Hiroshima 2006 / Japán (Információs program)
- Goyangi Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2006 / Korea (Verseny program)
- Schlingel 2006 / Németország (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2006 / Szlovákia (Verseny program)
- Flip Animation Festival 2006 / Anglia (Információs program)
- BuSho 2007 / Magyarország (Egyéb program)
- RiverRun Nemzetközi Filmfesztivál 2008 / USA (Egyéb program)
- CMS Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / India (Panoráma program)
Rokoni pártfogás (2005) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2005 / Magyarország (A legjobb irodalmi forgatókönyv díja)
- CICDAF 2005 / Kína (A tv-programok kategória díja)
- Cinanima 2005 / Portugália (Verseny program)
- Taiwani Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2006 / Taiwan (Panoráma program)
- Magyar Filmszemle 2006 / Magyarország (Információs program)
- FIFEJ 2006 / Tunézia (Verseny program)
- Debreceni Animációs Napok 2006 / Magyarország (Információs program)
- Anifest 2006 / Csehország (Verseny program)
- SICAF 2006 / Dél-Korea (Verseny program)
- Zlin-i Filmfesztivál 2006 / Csehország (Verseny program)
- Buszani Nemzetközi Kölyök Fesztivál 2006 / Dél-Korea (Egyéb program)
- Hiroshima 2006 / Japán (Információs program)
- Taiwani Nemzetközi Animációs Fesztivál 2006 / Taiwan (Verseny program)
- Goyangi Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2006 / Korea (Verseny program)
- Balkanima 2006 / Szerbia (Verseny program)
- Castelli Animati 2006 / Olaszország (Verseny program)
- Annecy 2007 / Franciaország (Verseny program)
- NAFF Neumi Animációs Filmfesztivál 2007 / Bosznia-Hercegovina (Verseny program)
- BuSho 2007 / Magyarország (Egyéb program)
- Tindirindis 2007 / Litvánia (Verseny program)
- Future Filmfesztivál 2008 / Olaszország (Panoráma program)
- Golden Knight Nemzetközi Filmfesztivál 2008 / Oroszország (Verseny program)
- Buster 2008 / Dánia (Verseny program)
- CMS Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / India (Panoráma program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
A víz tündére (2006) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- CICDAF 2006 / Kína (Tv-programok kategória díja)
- Balkanima 2006 / Szerbia (Verseny program)
- Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál 2007 / Irán (Verseny program)
- Bimini 2007 / Lettország (Verseny program)
- Anifest 2007 / Csehország (Verseny program)
- SICAF 2007 / Dél-Korea (Verseny program)
- Annecy 2007 / Franciaország (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2007 / Magyarország (Kecskeméti Televízió közönségdíja)
- NAFF Neumi Animációs Filmfesztivál 2007 / Bosznia-Hercegovina (Verseny program)
- Pécsi Nemzetközi Filmünnep / Magyarország (Egyéb program)
- Tindirindis 2007 / Litvánia (Verseny program)
- Cinanima 2007 / Portugália (Verseny program)
- Anima 2008 / Belgium (Verseny program)
- Golden Knight Nemzetközi Filmfesztivál 2008 / Oroszország (Verseny program)
- CMS Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / India (Panoráma program)
Nyúlpásztor (2007) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- Taiwani Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2008 / Taiwan (Egyéb program)
- Cartoons on the Bay 2008 / Olaszország (Verseny program)
- Anifest 2008 / Csehország (Verseny program)
- SICAF 2008 / Dél-Korea (Verseny program)
- Animafest 2008 / Horvátország (Verseny program)
- Anima Mundi 2008 / Brazília (Verseny program)
- Hiroshima 2008 / Japán (Panoráma program)
- Buszani Nemzetközi Kölyök Fesztivál 2008 / Dél-Korea (Panoráma program)
- Tindirindis 2008 / Litvánia (Verseny program)
- Roshd Nemzetközi Filmfesztivál 2008 / Irán (Verseny program)
- Cinanima 2008 / Portugália (Verseny program)
- Etiuda & Anima 2008 / Lengyelország (Információs program)
- Anilogue 2008 / Magyarország (Panoráma program)
- San Joaquin Gyerekfilm Fesztivál 2009 / USA (Verseny program)
- Seattle-i Gyerekfilm Fesztivál 2009 / USA (Panoráma program)
- AniFestROZAFA 2010 / Albánia (Panoráma program)
Vonaton ringatózva (2007) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2007 / Magyarország (A legjobb animációs munka különdíja)
- PolifilmFest 2007 / Magyarország (Egyéb program)
- Pécsi Nemzetközi Filmünnep / Magyarország (Egyéb program)
- Future Filmfesztivál 2008 / Olaszország (Panoráma program)
- Cartoons on the Bay 2008 / Olaszország (Verseny program)
- Stuttgarti Nemzetközi Animációs Filmfesztivál 2008 / Németország (Panoráma program)
- Anifest 2008 / Csehország (Verseny program)
- SICAF 2008 / Dél-Korea (Verseny program)
- Zlin-i Filmfesztivál 2008 / Csehország (Verseny program)
- Giffoni Filmfesztivál 2008 / Olaszország (Információs program)
- Auburn Nemzetközi Gyermek és Ifjúsági Filmfesztivál 2008 / Ausztrália (Verseny program)
- Buster 2008 / Dánia (Verseny program)
- CICDAF 2008 / Kína (A televíziós kategória különdíja)
- Balkanima 2008 / Szerbia (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2008 / Szlovákia (Verseny program)
- Tindirindis 2008 / Litvánia (Verseny program)
- Etiuda & Anima 2008 / Lengyelország (Információs program)
- Short Soup Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2009 / Ausztrália (Verseny program)
- Kairói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / Egyiptom (Verseny program)
- CMS Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / India (Panoráma program)
- Kairói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2010 / Egyiptom (Panoráma program)
- AniFestROZAFA 2010 / Albánia (Panoráma program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
Köcsögkirály (2008) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- Annecy 2009 / Franciaország (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2009 / Magyarország (Verseny program)
- Balkanima 2009 / Szerbia (Verseny program)
- Tindirindis 2009 / Litvánia (Verseny program)
- Chicagói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / USA (A felnőtt zsűri 2. díja animációs tv-produkció kategóriában)
- Sichuan TV Fesztivál 2009 / Kína (Verseny program)
- CICDAF 2009 / Kína (Verseny program)
- Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál LEFFIS 2009 / Finnország (Egyéb program)
- Seattle-i Gyerekfilm Fesztivál 2010 / USA (Verseny program)
- Anima 2010 / Belgium (Verseny program)
- REDCAT Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2010 / USA (Verseny program)
- Martha's Vineyard Filmfesztivál 2010 / USA (Verseny program)
- Párizsi Magyar Intézet - Magyar Program 2012 / Franciaország (Egyéb program)
Az aranybornyú (2008) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2010 / Szlovákia (Verseny program)
- Chicagói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2010 / USA (Verseny program)
- Tindirindis 2010 / Litvánia (Verseny program)
- Kistérségi és Kisközösségi Televíziók Filmszemléje 2010 / Magyarország (A zsűri különdíja)
- Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál 2011 / Irán (Verseny program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- Anifest 2011 / Csehország (Verseny program)
- Martha's Vineyard Filmfesztivál 2011 / USA (Egyéb program)
- BAMKids Gyerekfilm Fesztivál 2012 / USA (Panoráma program)
Az elátkozott kastély (2008) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- Kairói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2010 / Egyiptom (Panoráma program)
- Anifest 2010 / Csehország (Verseny program)
- Anima Mundi 2010 / Brazília (Verseny program)
- Hiroshima 2010 / Japán (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2010 / Szlovákia (Panoráma program)
- Children's Cinema Festival 2011 / Brazília (Egyéb program)
- Centro Cultural Banco / Családi Nap 2012 / Brazília (Egyéb program)
- Centro Cultural Banco / Family Day 2012 / Brazília (Egyéb program)
Szabadulás a szolgaságból (2009) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2009 / Magyarország (A legjobb animációs munkáért díj)
- P'Art Mozi 2010 / Magyarország (Egyéb program)
- CICAF 2010 / Kína (Panoráma program)
- Zlin-i Filmfesztivál 2010 / Csehország (Verseny program)
- Anima Mundi 2010 / Brazília (Verseny program)
- SICAF 2010 / Dél-Korea (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2010 / Szlovákia (Verseny program)
- Chicagói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2010 / USA (Verseny program)
- Tindirindis 2010 / Litvánia (Verseny program)
- Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál 2011 / Irán (Verseny program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- Education at the Memphis Brooks Museum of Art 2011 / USA (Egyéb program)
Az elégedetlen fazék (2011) Magyar népmesék 8.
Fesztiválok:
- Magyar Filmszemle 2012 / Magyarország (Panoráma program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2013 / Magyarország (Közönségdíj)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2013 / Magyarország (Verseny program)
- Digital Art Exhibition (FZ FIFTEEN Gallery) 2015 / Taiwan (Egyéb program)
- Story Center 2015 / Taiwan (Egyéb program)
A selyemrét (2011) Magyar népmesék 8.
Fesztiválok:
- Uránia Mozi 2010 / Magyarország (Egyéb program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2011 / Magyarország (Verseny program)
- SICAF 2011 / Dél-Korea (Verseny program)
- Tindirindis 2011 / Litvánia (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2012 / Szlovákia (Panoráma program)
- Los Angeles-i Magyar Filmfesztivál 2014 / USA (Panoráma program)
Sárkányölő Sebestyén (2011) Magyar népmesék 8.
Mátyás király aranyszőrű báránya (2011) Magyar népmesék 8.
Halász János (2011) Magyar népmesék 8.
Csudamadár (2011) Magyar népmesék 8.
Az egérszerető macskánál (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- Magyar Filmszemle 2012 / Magyarország (Panoráma program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2013 / Magyarország (A Kecskeméti Televízió közönségdíja)
- SICAF 2013 / Dél-Korea (Verseny program)
- Chicagói Nemzetközi Gyermekfilm Fesztivál 2013 / USA (Verseny program)
- Digital Art Exhibition (FZ FIFTEEN Gallery) 2015 / Taiwan (Egyéb program)
- Story Center 2015 / Taiwan (Egyéb program)
Az óriások fogságában (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2011 / Magyarország (A legjobb animációs munka díja)
- Óperencia Fesztivál 2011 / Magyarország (Egyéb program)
- Hungarikum Filmfesztivál 2011 / Magyarország (Egyéb program)
- Cartoons on the Bay 2012 / Olaszország (Verseny program)
- SICAF 2012 / Dél-Korea (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2012 / Szlovákia (Verseny program)
Menekülés a jólétből (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- Magyar Filmszemle 2012 / Magyarország (Panoráma program)
- Nemzetközi Gyermek és Ifjúsági Filmfesztivál 2014 / Irán (Verseny program)
A 13-as titka (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- Zlin-i Filmfesztivál 2013 / Csehország (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2013 / Magyarország (Verseny program)

Ez az oldal cookie-kat használ. Ha az oldalon böngészik, akkor elfogadja, hogy a személyre szabott, maradéktalan minőségű tartalom érdekében az oldal cookie-k segítségét vegye igénybe. További információk Értem