1971-ben, az induló csapat tagjaként került a Kecskeméti Stúdióba, majd egy év múlva a budapesti Pannónia Stúdióba. Itt két évig fázisrajzolóként dolgozott a János vitéz című egész estés filmben, majd több sorozatban és egyedi filmben.
Visszatérve Kecskemétre animátorként és rendezőként dolgozott a Magyar népmesék-, Mesék Mátyás királyról- és Vízipók-csodapók-sorozatokban.1980-ban készítette első egyedi filmjét gyerekek számára, Hogyan lehet megijeszteni egy oroszlánt? címmel. A Magyar Televízió később ez alapján rendelte meg a 13 részes Leo és Fred című sorozatot.
1986-ban kapott animációs filmrendezői kinevezést.
Ugyanebben az évben meghívást kapott Belgiumba egy egész estés rajzfilm előkészítési és társrendezői munkáira. 1988-ig a brüsszeli Graphoui Stúdió munkatársa volt, majd szabadúszó rajz- és 3D-animátorként dolgozott különböző nyugat-európai stúdióknak.
1995-ben tért haza és költözött Szegedre, ahol 1996-ban Paja Film néven céget alapított, az országban elsőként 3D-s komputeranimációs technikát alkalmazó egyedi rövidfilmek gyártására.
1996-ban a Magyar Mozgókép Alapítvány támogatásával készítette el az első magyar 3D-animációs rövidfilmet, Szezonvég címmel.
1999-ben Balázs Béla-díjjal tüntették ki.
2018-ig további nyolc, 3D-animációs egyedi filmet készített, melyek bejárták a hazai és nemzetközi filmfesztiválokat, és számos díjat nyertek.
1999-ben a Római, 2002-ben a Viareggioi, 2009-ben az Espinhói Nemzetközi Animációs Fesztiválon zsűritagként vett részt.
A Szegedért Alapítvány művészeti díját 2012-ben, Szeged Város Nemzetközi Kapcsolataiért elismerést 2017-ben vehette át.
Ez az oldal cookie-kat használ. Ha az oldalon böngészik, akkor elfogadja, hogy a személyre szabott, maradéktalan minőségű tartalom érdekében az oldal cookie-k segítségét vegye igénybe.
További információkÉrtem